ГоловнаОстанні новини21 Грудня, 2019р.
 Версія для друку

В УкрНДІЦЗ відбулося чергове стажування співробітників ДВЛ

Опубліковано: 21.12.2019, 09:56

 

З метою підвищення методичного рівня підготовки спеціалістів дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС 18-20 грудня 2019 року в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту вже вдесяте було організовано та проведено стажування 8-ми представників ДВЛ із Закарпатської, Луганської, Полтавської, Черкаської, Чернівецької областей і міста Києва, серед яких троє – керівники ДВЛ. Стажування було присвячено опануванню фахівцями лабораторій фізико-хімічних методів дослідження пожеж і встановлення причин їх виникнення й окремих видів випробувальних робіт із визначення показників пожежної небезпеки речовин і матеріалів.
У перший день стажування співробітники лабораторій ознайомилися з основними напрямами діяльності Інституту, його структурою, історією становлення та функціональною спрямованістю науково-дослідних підрозділів. Потім було проведено лекційні заняття за участі експертів Експертної служби МВС та судового експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту, а також науковців УкрНДІЦЗ за такими темами:
- організаційне та методичне забезпечення діяльності ДВЛ ДСНС;
- міжнародний досвід дослідження пожеж за програмою “CEPOL” у рамках проведення експертних досліджень;
- організація та порядок проведення досліджень після пожежі, вилучених ділянок електричних мереж і електричних приладів, у рамках проведення пожежно-технічних експертиз;
- проведення випробувань із визначення показників пожежної небезпеки речовин і матеріалів згідно з вимогами ДСТУ 8829:2019;
- сучасні підходи до визнання компетентності випробувальних лабораторій у сфері пожежної безпеки;
- методичне забезпечення по застосуванню фізико-хімічних методів дослідження пожеж, що можуть використовуватися ДВЛ час встановлення обставин та умов поширення пожеж, місць і причин їх виникнення.
У другій половині дня для учасників стажування було організовано виїзд до дослідно-випробувальної лабораторії Центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України у місті Києві з метою ознайомлення з організацією її діяльності, матеріально-технічним забезпеченням і випробувальною базою. Зокрема, учасникам стажування було продемонстровано випробування з визначення займистості килимового покриття та фрагменту ламінованої підлоги за ДСТУ Б В.1.1-2-97.
Другий день стажування був присвячений виїзду на пожежно-випробувальний полігон Інституту, розташований у с. Дмитрівка Києво-Святошинського району Київської області, на якому співробітники лабораторій ознайомилися з випробувальною базою та видами випробувань, що проводяться акредитованим центром “ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА”. Фахівці науково-випробувального центру Інституту продемонстрували ряд випробувань із визначення показників пожежної небезпеки речовин і матеріалів, до проведення окремих з яких безпосередньо долучилися співробітники лабораторій, зокрема: з визначення горючості та займистості фрагментів ламінованої підлоги матеріалу, кратності та стійкості піноутворювача загального призначення для гасіння пожеж.
Третього дня, завершуючи стажування, співробітники лабораторій опановували прилади, що використовуються для дослідження пожеж фахівцями УкрНДІЦЗ; вивчали порядок планування й організацію виконання дослідно-випробувальними лабораторіями дослідних робіт, вимоги до оформлення протоколів випробувань речовин і матеріалів, результатів фізико-хімічних досліджень предметів і матеріалів, що вилучаються з місця пожежі, а також підготовки звітів про дослідження пожеж. На сам кінець – вирішували тестові завдання за основними напрямами діяльності ДВЛ.
За підсумками проведеного стажування співробітники лабораторій отримали з рук заступника начальника інституту (з протипожежного захисту та техногенної безпеки) Олександра Бориса відповідні сертифікати, а також висловили слова вдячності фахівцям Інституту за можливість ознайомитися з його випробувальною та методичною базою.

IMG_2189.JPG IMG_2202.JPG

 

IMG_2203.JPG IMG_2226.JPG

 

IMG_2208.JPG IMG_2251.JPG

 

IMG_2842.JPG  IMG_2866.JPG

 

   
Останні новини
16 Січня14:50 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
16 Січня12:20 ДУЖЕ ПОТРІБНА ВАША ДОПОМОГА РЯТУВАЛЬНИКУ
16 Січня12:11 Науковці УкрНДІЦЗ вітали нового кандидата наук
3 Січня16:08 УВАГА! ПОТРІБНА ДОПОМОГА РЯТУВАЛЬНИКУ!
3 Січня15:45 Привітання начальника УкрНДІЦЗ Віталія Кропивницького із прийдешнім Різдвом Христовим
3 Січня10:30 Журналу “Науковий вісник: державне управління” присвоєно категорію “Б”
28 Грудня13:54 Віталій Кропивницький: “У 2020 році відзначатимемо сторіччя з часу організації Державної пожежної охорони України”
28 Грудня13:00 В УкрНДІЦЗ відбулися збори з нагоди Нового року
21 Грудня09:56 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове стажування співробітників ДВЛ
20 Грудня14:15 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
20 Грудня10:49 Відбулись навчання з питань пожежної безпеки
19 Грудня17:38 У гості до Святого Миколая завітали діти працівників УкрНДІЦЗ
19 Грудня10:32 Привітання начальника УкрНДІЦЗ з Днем Святого Миколая Чудотворця
13 Грудня16:35 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
13 Грудня15:10 Відбулись навчання з питань пожежної безпеки
Останні новини