ГоловнаОстанні новини25 Листопада, 2019р.
 Версія для друку

УкрНДІЦЗ долучився до семінар-заняття по дослідженню пожеж у місті Черкаси

Опубліковано: 25.11.2019, 16:10
За ініціативи дослідно-випробувальної лабораторії Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Черкаській області 21-22 листопада 2019 року у Черкасах відбулося семінар-заняття по дослідженню пожеж і встановленню причин їх виникнення за участі слідчих Головного управління Нацполіції України в Черкаській області, експертів Черкаського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, судових експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, представників Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, керівників окремих дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС.
Від Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту безпосередню участь у заході взяв начальник інституту генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Кропивницький і начальник відділу досліджень і статистики пожеж підполковник служби цивільного захисту Руслан Климась.
Розпочалися семінарські заняття 21 листопада на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Черкаській області. Відкриваючи семінар, начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь відзначив важливість таких заходів, зауваживши, що “Тематика обговорення, є надзвичайно важливою, оскільки кількість пожеж і надзвичайних ситуацій з кожним роком збільшується, а знання щодо механізмів їхнього розвитку дозволяють не лише ефективно протидіяти цим небезпекам, а й заздалегідь їх попереджати”.
Програмою семінару були передбачені теми, пов’язані з алгоритмом роботи на місці пожежі, дослідженням обставин та умов їх виникнення, обговорювалися шляхи ефективної взаємодії зі слідчими. Окрему увагу фахівців було приділено вивченню міжнародного досвіду дослідження пожеж за програмою «CEPOL» та визначенню осередків пожеж методом оберненого моделювання в програмному комплексі FDS. Керівниками дослідно-випробувальних лабораторій до уваги присутніх було представлено окремі фізико-хімічні методи дослідження пожеж і встановлення причин їх виникнення, а також результати дослідження конкретних пожеж автомобілів та у висотному житловому будинку.
Впродовж першого дня роботи учасники заходу мали змогу ознайомитися з матеріально-технічною базою Аварійно-рятувального загону спеціального призначення та випробувальною базою дослідно-випробувальної лабораторії.
22 листопада заняття продовжилися в Черкаському інституті пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України, в рамках яких відбулося вшанування пам’яті випускників навчального закладу Володимира Правика та Віктора Кібенка й усіх вогнеборців-чорнобильців покладанням квітів до Монументу на їх честь; для гостей інституту провели оглядову екскурсію територією, ознайомили з сучасними навчальними аудиторіями; в музеї – розповіли історію його становлення та розвитку.
Для використання в навчальному процесі начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталій Кропивницький передав курсантам науково-популярне видання “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України”, в якій розповідається про історію та традиції пожежної служби.
Співробітники ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗ України для учасників семінару представили доповіді щодо дослідження процесів горіння та по питанню дослідження пожеж як елементу професійної підготовки майбутніх фахівців підрозділів ДСНС.
Під час проведення семінарських занять учасники мали змогу обмінятися досвідом роботи та домовилися про подальшу співпрацю.

 2.jpg 539.jpg

 

1.jpg 3.jpg

 

                                            Загальне фото в ЧIПБ.jpg


   
Останні новини
16 Січня14:50 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
16 Січня12:20 ДУЖЕ ПОТРІБНА ВАША ДОПОМОГА РЯТУВАЛЬНИКУ
16 Січня12:11 Науковці УкрНДІЦЗ вітали нового кандидата наук
3 Січня16:08 УВАГА! ПОТРІБНА ДОПОМОГА РЯТУВАЛЬНИКУ!
3 Січня15:45 Привітання начальника УкрНДІЦЗ Віталія Кропивницького із прийдешнім Різдвом Христовим
3 Січня10:30 Журналу “Науковий вісник: державне управління” присвоєно категорію “Б”
28 Грудня13:54 Віталій Кропивницький: “У 2020 році відзначатимемо сторіччя з часу організації Державної пожежної охорони України”
28 Грудня13:00 В УкрНДІЦЗ відбулися збори з нагоди Нового року
21 Грудня09:56 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове стажування співробітників ДВЛ
20 Грудня14:15 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
20 Грудня10:49 Відбулись навчання з питань пожежної безпеки
19 Грудня17:38 У гості до Святого Миколая завітали діти працівників УкрНДІЦЗ
19 Грудня10:32 Привітання начальника УкрНДІЦЗ з Днем Святого Миколая Чудотворця
13 Грудня16:35 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
13 Грудня15:10 Відбулись навчання з питань пожежної безпеки
Останні новини