ГоловнаОстанні новини7 Серпня, 2019р.
 Версія для друку

Представники УкрНДІЦЗ відвідали місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”

Опубліковано: 07.08.2019, 16:58
Вчора, 6 серпня, після закінчення урочистостей з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту представники Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту  відвідали  місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”.
33 роки тому сталася жахлива катастрофа – на четвертому блоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який назавжди змінив місто Прип'ять, яке розташоване усього в 3 кілометрах від атомної станції. Сьогодні природа та час беруть своє і за густими хащами та напівзруйнованими будівлями важко розгледіти той Поліський атомоград яким колись було місто. Порожні багатоповерхівки, школа, лікарня, парк з атракціонами, кафе, покриті заростями, деревами та кущами, природа практично повністю поглинула місто.

IMG_7769.JPG IMG_7744.JPG

 
Цього ж дня представники інституту мали змогу відвідати музей цивільного захисту “Зірка Полин”. Музей знаходиться в центрі Чорнобиля, в приміщенні колишнього кінотеатру “Україна”. Складається музей з п’яти залів, де відображено героїчний подвиг та самопожертву ліквідаторів на Чорнобильській АЕС.
Під час екскурсії начальник УкрНДІЦЗ Віталій Кропивницький від імені інституту подарував книгу “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України” (окремий розділ якої присвячений Чорнобильській катастрофі) музею цивільного захисту “Зірка Полин”.
Загалом делегація УкрНДІЦЗ побачила картини, історичні стенди й відеокадри, елементи побуту населення, костюми і спорядження якими користувалися ліквідатори під час ядерної катастрофи 33 роки тому. А також унікальні кадри з тутешніх місць, зокрема з Чорнобиля та Прип'яті, які важко побачити в документальних фільмах та не знайти в соціальних мережах. Крім того, експозиція одного із залів музею була оформлена поезією української письменниці Оксани Пахльовської, рядки якої повністю пронизані болем та людським горем Чорнобильської катастрофи.
Йдучи коридорами музею стає очевидно, що  – це  не просто експозиції  та фотокадри, а шлях пам’яті, яку не має права забувати кожен із нас, а головне не допустити повторення трагедії.

 

IMG_7948.JPG IMG_7946.JPG

 

IMG_7905.JPG IMG_7970.JPG

 

IMG_7922.JPG IMG_8002.JPG


   
Останні новини
23 Серпня15:57 ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА УкрНДІЦЗ З НАГОДИ ДЕРЖАВНИХ СВЯТ – ДНЯ ПРАПОРА ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
23 Серпня15:39 В УкрНДІЦЗ відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Державного Прапора та Дня незалежності України
7 Серпня17:12 УкрНДІЦЗ взяв участь у заходах з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту
7 Серпня16:58 Представники УкрНДІЦЗ відвідали місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”
25 Липня10:19 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
27 Червня16:35 ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!
27 Червня16:00 В УкрНДІЦЗ відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Конституції України
27 Червня12:32 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
26 Червня14:33 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
10 Червня10:25 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав колег
6 Червня17:18 Представник УкрНДІЦЗ взяв участь у спільній нараді з питань дослідження пожеж у місті Херсон
5 Червня18:00 Відбувся підсумковий диференційний залік з фізичної підготовки
5 Червня17:08 Унікальне видання, аналогів якому немає в Україні, “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України”
5 Червня16:02 Виробничо-практичний журнал “НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ плюс”
3 Червня11:14 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцерів
Останні новини