ГоловнаОстанні новини7 Серпня, 2019р.
 Версія для друку

Представники УкрНДІЦЗ відвідали місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”

Опубліковано: 07.08.2019, 16:58
Вчора, 6 серпня, після закінчення урочистостей з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту представники Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту  відвідали  місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”.
33 роки тому сталася жахлива катастрофа – на четвертому блоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який назавжди змінив місто Прип'ять, яке розташоване усього в 3 кілометрах від атомної станції. Сьогодні природа та час беруть своє і за густими хащами та напівзруйнованими будівлями важко розгледіти той Поліський атомоград яким колись було місто. Порожні багатоповерхівки, школа, лікарня, парк з атракціонами, кафе, покриті заростями, деревами та кущами, природа практично повністю поглинула місто.

IMG_7769.JPG IMG_7744.JPG

 
Цього ж дня представники інституту мали змогу відвідати музей цивільного захисту “Зірка Полин”. Музей знаходиться в центрі Чорнобиля, в приміщенні колишнього кінотеатру “Україна”. Складається музей з п’яти залів, де відображено героїчний подвиг та самопожертву ліквідаторів на Чорнобильській АЕС.
Під час екскурсії начальник УкрНДІЦЗ Віталій Кропивницький від імені інституту подарував книгу “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України” (окремий розділ якої присвячений Чорнобильській катастрофі) музею цивільного захисту “Зірка Полин”.
Загалом делегація УкрНДІЦЗ побачила картини, історичні стенди й відеокадри, елементи побуту населення, костюми і спорядження якими користувалися ліквідатори під час ядерної катастрофи 33 роки тому. А також унікальні кадри з тутешніх місць, зокрема з Чорнобиля та Прип'яті, які важко побачити в документальних фільмах та не знайти в соціальних мережах. Крім того, експозиція одного із залів музею була оформлена поезією української письменниці Оксани Пахльовської, рядки якої повністю пронизані болем та людським горем Чорнобильської катастрофи.
Йдучи коридорами музею стає очевидно, що  – це  не просто експозиції  та фотокадри, а шлях пам’яті, яку не має права забувати кожен із нас, а головне не допустити повторення трагедії.

 

IMG_7948.JPG IMG_7946.JPG

 

IMG_7905.JPG IMG_7970.JPG

 

IMG_7922.JPG IMG_8002.JPG


   
Останні новини
15 Жовтня16:29 Перша редакція проекту Зміни № 1 ДБН В.2.5-76:2014 "Автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення"
11 Жовтня12:12 XVIІI Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех–2019” завершує свою роботу
8 Жовтня21:00 Розпочав роботу XVIІI Міжнародний виставковий форум “Технології захисту/ПожТех–2019”
8 Жовтня20:52 Відбулася презентація вебсайту з історії розвитку цивільного захисту та рятувальної справи
8 Жовтня20:39 Урочисто нагородили переможців Конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів і робіт у сфері цивільного захисту, пожежної й техногенної безпеки
8 Жовтня20:26 УкрНДІЦЗ взяв учать у ХХІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Розвиток цивільного захисту в сучасних безпекових умовах”
1 Жовтня11:08 Колектив УкрНДІЦЗ вітає Олександра Куртова та Владислава Чуяна з отриманням диплома ІІІ ступеня за патент на корисну модель “Ствол пожежний ручний пробивний універсальний “ ГАРПУН-1””
30 Вересня11:37 Представник УкрНДІЦЗ взяв участь у спільній нараді з питань дослідження пожеж у місті Ужгород
26 Вересня17:07 Істотні умови до проекту Зміни №1 ДБН В.2.5-76:2014 “Автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення”
26 Вересня15:09 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
19 Вересня15:31 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
17 Вересня15:48 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту з нагоди професійного свята – Дня рятівника
17 Вересня15:47 В УкрНДІЦЗ відбулися заходи з нагоди святкування професійного свята Дня рятівника
11 Вересня18:39 В УкрНДІЦЗ відбувся фінальний етап 6-го щорічного Конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів і робіт у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки
9 Вересня12:04 В УкрНДІЦЗ доопрацьовували програмне забезпечення по обліку пожеж
Останні новини