ГоловнаОстанні новини7 Серпня, 2019р.
 Версія для друку

УкрНДІЦЗ взяв участь у заходах з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту

Опубліковано: 07.08.2019, 17:12
Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році руїни 4-го енергоблоку були закриті від навколишнього світу об'єктом “Укриття”. Однак, об'єкт, який споруджувався у вкрай  стислі терміни, не здатний був повністю вирішити проблему безпеки зруйнованого 4-го енергоблоку. Результати досліджень показали, що істотне зменшення небезпеки “Укриття” можливо лише у результаті будівництва над ним нової захисної споруди — нового безпечного конфайнменту (НБК).
Вчора, 6 серпня, у зв'язку зі завершенням активної фази будівництва НБК, Чорнобильська АЕС та Державне агентство з управління зоною відчуження провели урочистості на території ЧАЕС з нагоди завершення робіт із будівництва НБК.
Для реалізації будівництва нової захисної споруди було мобілізовано  кращі інженерні  та технічні рішення, близько 500 компаній і організацій з України  та інших країн об’єдналися задля  перетворення об'єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему. Серед тих, хто брав участь у проекті будівництва НБК були і науковці Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.  
Перед початком офіційної частини  учасники заходу , зокрема  начальник УкрНДІЦЗ генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Кропивницький та заступник начальника  інституту (з протипожежного захисту та техногенної безпеки) полковник служби цивільного захисту Олександр Борис мали змогу відвідати технологічну будівлю НБК, простір під Аркою конфайнмента та західний вентиляційний центр, ознайомитися з роботою інтегрованої автоматизованої системи контролю об'єкта “Укриття” та Центру управління та контролю НБК, а також поспілкуватися з персоналом ЧАЕС, який наразі бере участь у дослідно-промисловій експлуатації конфайнмента.
Після цього виконуючий обов'язки генерального директора ДСП “Чорнобильська АЕС”   – Сергій Калашник подякував усім організаціям, які працювали й доклали неабиякі  зусилля для  втілення  та побудови нової захисної споруди НБК. Також він коротко розповів історію проекту конфайнмента, будівництво якого почалося ще у 2012 році.
Далі Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження   – Віталій Петрук нагородив колектив УкрНДІЦЗ  за вагомий внесок у перетворенні об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему та з нагоди закінчення проекту будівництва Нового безпечного конфайнменту.
Довідка
Новий безпечний конфайнмент – це багатофункціональний комплекс для перетворення об'єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему.
Будівництво НБК  над старим об'єктом “Укриття” почалося в 2012 році. Через великі розміри захисної оболонки її довелося будувати двома частинами, які були підняті та успішно з'єднані в 2015 році. У березні 2019 року на промисловому майданчику ЧАЕС здійснювалися пусконалагоджувальні роботи, індивідуальні та комплексні випробування обладнання та технологічних систем конфайнмента.
На початку липня  2019 року новий безпечний конфайнмент, зведений над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції було передано Державному спеціалізованому підприємству  “Чорнобильська АЕС”  та введено в експлуатацію.

IMG_7328.JPG IMG_7388.JPG

 

IMG_7420.JPG IMG_7427.JPG

 

IMG_7557.JPG IMG_7624.JPG

 

IMG_7600.JPG                              IMG_7374_2.jpg

 

IMG_7666.JPG IMG_7711.JPG

 

IMG_7682.JPG IMG_7680.JPG

 

IMG_7671.JPG IMG_7737.JPG

 

НАГОРОДА.jpg IMG_7364.JPG

 


   
Останні новини
23 Серпня15:57 ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА УкрНДІЦЗ З НАГОДИ ДЕРЖАВНИХ СВЯТ – ДНЯ ПРАПОРА ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
23 Серпня15:39 В УкрНДІЦЗ відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Державного Прапора та Дня незалежності України
7 Серпня17:12 УкрНДІЦЗ взяв участь у заходах з нагоди завершення робіт із будівництва нового безпечного конфайнменту
7 Серпня16:58 Представники УкрНДІЦЗ відвідали місто Прип'ять та музей цивільного захисту “Зірка Полин”
25 Липня10:19 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
27 Червня16:35 ПРИВІТАННЯ НАЧАЛЬНИКА УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ!
27 Червня16:00 В УкрНДІЦЗ відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня Конституції України
27 Червня12:32 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
26 Червня14:33 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
10 Червня10:25 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав колег
6 Червня17:18 Представник УкрНДІЦЗ взяв участь у спільній нараді з питань дослідження пожеж у місті Херсон
5 Червня18:00 Відбувся підсумковий диференційний залік з фізичної підготовки
5 Червня17:08 Унікальне видання, аналогів якому немає в Україні, “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України”
5 Червня16:02 Виробничо-практичний журнал “НАДЗВИЧАЙНА СИТУАЦІЯ плюс”
3 Червня11:14 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцерів
Останні новини