ГоловнаОстанні новини15 Березня, 2016р.
 Версія для друку

У рамках програми “PPRD East II” в приміщенні УкрНДІЦЗ розпочалися дводенні командно-штабні тренування

Опубліковано: 15.03.2016, 16:07

      15 березня в приміщенні Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту розпочалися дводенні командно-штабні тренування з відпрацювання дій центральних органів виконавчої влади в умовах надзвичайної ситуації. Захід проходить у рамках Програми ЄС щодо попередження, готовності та реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства ЄС (PPRD East II), головним бенефіціаром якої в Україні є Державна служба з надзвичайних ситуацій.

     Приоритетними завданнями  програми “PPRD East II” є сприяння миру, стабільності, безпеки і процвітання країн Східного партнерства, а також захисту навколишнього середовища, населення, культурної спадщини, ресурсів та інфраструктури регіону шляхом об’єднання країн-партнерів у сфері попередження, готовності та реагування на техногенні аварії й стихійні лиха.

     У командно-штабних тренуваннях взяли участь представники програми “PPRD East II”, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів України, Міністерства оборони України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства екології та природних ресурсів, Міністерства закордонних справ України, Державної прикордонної служби України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також фахівці Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.

     Захід відкрив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Маюров Михайло Олександрович, який подякував експертам  програми “PPRD East II” за підтримку та можливість більш детально ознайомитися з європейським досвідом ліквідації надзвичайних ситуацій, а також він побажав учасникам успішної й продуктивної роботи під час тренувань.

     Потім з вітальним словом до присутніх  звернувся менеджер проекту ЄС Жан-Франсуа Море, який наголосив, що тільки спільними зусиллями можна більш ефективно вирішувати проблеми, які пов’язані з виникненням надзвичайних ситуацій.

     Після  цього  розпочалася основна частина заходу. Керівник групи експертів програми PPRD East II Сергій Анагності розповів та презентував усім присутнім програму “PPRD East ІІ”. Він зауважив, що у світі все частіше стаються надзвичайні ситуації техногенного й природного характеру і в багатьох випадках вони призводять до загибелі людей та масштабних руйнувань інфраструктури населених пунктів. Крім того, катастрофи можуть мати негативний вплив на економічне зростання країни, тому першочерговим завданням є посилення заходів, які спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.  

     Далі ключовий експерт з цивільного захисту програми PPRD East II Майкл Елмквіст присвятив свою презентацію Механізмам цивільного захисту ЄС. Доповідач зазначив, що коли масштаби надзвичайної ситуації виходять за межі можливостей реагування окремої країни, що стала жертвою катастрофи, то така країна може отримати скоординовану допомогу від держав-учасників Механізму цивільного захисту ЄС.

     Ключовий експерт з підтримки приймаючої сторони програми PPRD East II Філ Лангдейл навів конкретні приклади та окреслив концепцію допомоги у сфері цивільного захисту країнам, що постраждали внаслідок певної катастрофи.

     Друга частина заходу мала практичний характер і була присвячена тренуванням з відпрацювання дій центральних органів виконавчої влади в умовах лісових пожеж, повеней та паводків. Учасники заходу були розділені на декілька команд, кожна з яких отримала сценарій надзвичайної ситуації та мала запропонувати ефективне її вирішення.

     Завершуючи перший день командно-штабних тренувань усі присутні мали змогу поділитися думками та обговорити актуальні питання щодо попередження, готовності та реагування на надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру.


   
Останні новини
15 Березня20:23 Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист
14 Березня14:46 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
7 Березня16:50 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталія Кропивницького з нагоди Міжнародного жіночого дня!
7 Березня15:41 Зі святом весни, краси та любові!
28 Лютого11:22 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
18 Лютого17:43 Анатолію Фоміну було вручено медаль “Честь, Мужність, Пам’ять”
18 Лютого10:59 Олександра Євдіна нагородили медаллю “Честь, Мужність, Пам’ять”
15 Лютого16:21 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
14 Лютого17:54 В УкрНДІЦЗ проведено науково-практичний семінар зі співробітниками, відповідальними за облік пожеж і формування масивів карток обліку пожеж у територіальних органах ДСНС України
8 Лютого16:27 Співробітник УкрНДІЦЗ взяв участь у міжвідомчому семінарі щодо проведення робіт з національної стандартизації у сфері судово-експертного забезпечення
4 Лютого10:42 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцера
31 Січня11:55 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
22 Січня15:16 22 січня – День Соборності України
22 Січня12:50 Представлено нову версію програмного забезпечення з обліку пожеж
16 Січня16:24 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
Останні новини