ГоловнаОстанні новини4 Листопада, 2015р.
 Версія для друку

Делегація з Польщі завітала до УкрНДІЦЗ

Опубліковано: 04.11.2015, 08:48

      3 листопада  до Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту з метою налагодження двосторонньої співпраці у сфері цивільного захисту завітала делегація  експертів  Головного управління  Державної пожежної служби (ДПС) Республіки Польща. Гостей зустрічали та супроводжували начальник Управління міжнародного співробітництва  та європейської інтеграції Бикова Олена Валентинівна та начальник УкрНДІЦЗ генерал-майор служби цивільного захисту Кропивницький Віталій Станіславович.

     Польську делегацію очолював начальник відділу національного управління ДПС Славомір Заяц, також до складу експертів входили працівники, вищезгаданого управління: директор Департаменту з тактичних питань Ричард Гроссето, заступник  директора Департаменту з тактичних питань Кшиштоф Петрасік, начальник відділу регіонального управління Сандра Мейє-Вишневська,  заступник начальника відділу регіонального управління Мацей Козловські,  заступник начальника відділу регіонального управління Грегор Малішевські, заступник начальника відділу регіонального управління Якуб Голубовскі,  головний спеціаліст Рафаль Яновський, молодший спеціаліст Грегор Собежеж, спеціаліст Себастьян Швідерскі.

     Начальник закладу Віталій Кропивницький привітав делегацію та розповів про напрями діяльності УкрНДІЦЗ, його основні завдання і досягнення науковців інституту на сьогоднішній день.

     “За час роботи в Інституті, сказав Віталій Станіславович, - вдалося кардинально змінити сфери діяльності. Ми співпрацюємо з усіма науково-дослідними закладами і організаціями, які займаються питаннями безпеки, за нашої ініціативи вдалося об’єднати всі технічні комітети України, цього напряму. Інститут разом з Інноваційною палатою України засновником створення науково-технічного парку. Активно співпрацюємо з відповідним Департаментом Євросоюзу”. “У наш час, зазначив В.С. Кропивницький, - небезпеки для однієї країни не буває. Як правило, чи то стихія, чи техногенна катастрофа, є бідою багатьох країн. Яскравим прикладом слугує Чорнобильська трагедія. Як тепер вже відомо, радіоактивна хмара тоді кілька разів облетіла нашу планету. Тому і долати надзвичайні ситуації, а ще краще прогнозувати і попереджувати їх, переконаний, потрібно спільними зусиллями, обмінюючись досвідом і науковими досягненнями у цій сфері”.

     Також начальник УкрНДІЦЗ розповів гостям про створення нових технологій для очищення поверхні води і ґрунту від нафтопродуктів на основі вуглецевих сорбентів - терморозширеного графіту (ТРГ) та про створену інститутом установку для його продукування, аналога якої немає у світі.

     Віталій Станіславович розповів про ще один винахід вчених інституту, так званий негорючий пінопласт - новий тип утеплювача, що не підтримує горіння і не виділяє токсичних речовин.

     У рамках зустрічі відбувся семінар “Нарада з експертами Головного управління  Державної пожежної служби  Республіки Польща”, який відкрив начальник Інституту Віталій Кропивницький. Він побажав всім плідної роботи під час семінару.

     Головна тема - Чорнобильська катастрофа та її наслідки. На семінарі виступали: старший науковий співробітник НДЦ цивільного захисту, доктор біологічних наук Перепелятніков Георгій Петрович  із доповіддю “Актуальні проблеми Чорнобильської катастрофи”; начальник відділу моделювання надзвичайних ситуацій науково-дослідного центру інноваційних технологій доктор. техн. наук, с.н.с. Чумаченко Сергій Миколайович із доповіддю “Підходи для оцінювання загроз та ризиків виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах критичної енергетичної інфраструктури”; професор кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Національного університету цивільної оборони України Сенчихін Юрій Миколайович із доповіддю “Роль і досвід пожежної охорони України у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків”; старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України Христенко Віталій Євгенович із доповіддю “Психологія радіаційної катастрофи”.

     Теми виступів зацікавили делегацію з Польщі та спровокували обговорення важливих проблем, які пов’язані з наслідками Чорнобильської катастрофи.

     Насичений та цікавий день для гостей з Польщі мав своє продовження на пожежно-випробувальному полігоні УкрНДІЦЗ. Заступник начальника інституту - головний інженер Шойко Василь Анатолійович та заступник начальника інституту з цивільного захисту Коваленко Віталій Володимирович разом із співробітниками полігону продемонстрували гостям розробки Інституту:

- універсальний рятувальний засіб;

- зразок захисного одягу рятувальника;

- прилад для контролю температури підкостюмного простору захисного одягу пожежника;

- вогнестійкий розчин для обробки дерев’яних конструкцій;

- засіб рятування з висотних будівель і споруд;

- дослідний зразок апаратури для моніторингу в зоні надзвичайної ситуації або надзвичайної події.

    Відвідали гості хімічну лабораторію, де проводяться дослідження та випробування, розроблених інститутом вогнезахисних речовин, лабораторію пожежотехнічного оснащення та засобів пожежогасіння, де делегації з Польщі були продемонстровані установки для випробувань вогнегасників та пожежотехнічного озброєння.

     У лабораторії випробування речовин і матеріалів та електротехнічного обладнання їм продемонстрували та пояснили  принцип роботи випробувальних установок. Справив враження на гостей корпус вогневих печей, призначених для випробування на вогнестійкість будівельних конструкцій.

     Гостям продемонстрували роботу установки для отримання вуглецевого сорбенту на основі терморозширеного графіту (ТРГ) безпосередньо в заданих умовах на місці застосування  для локалізації розливів нафтопродуктів на водній поверхні та суші. Мобільна  установка  з виробництва ТРГ може бути встановлена на будь-якому транспортному засобі, в тому числі на об'єктах водного транспорту.

     Із захопленням відвідувачі спостерігали як на очах, за лічені секунди сорбент локалізував нафтову пляму, роблячи воду, на якій було розлито нафту, чистою і прозорою.

     Загалом, під час ознайомлення з роботою Інституту,  полігоном та лабораторіями делегація експертів Головного управління ДПС Республіки Польща не переставала захоплюватися масштабом робіт, які проводить інститут та винаходами вчених УкрНДІЦЗ.


   
Останні новини
15 Березня20:23 Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист
14 Березня14:46 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
7 Березня16:50 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталія Кропивницького з нагоди Міжнародного жіночого дня!
7 Березня15:41 Зі святом весни, краси та любові!
28 Лютого11:22 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
18 Лютого17:43 Анатолію Фоміну було вручено медаль “Честь, Мужність, Пам’ять”
18 Лютого10:59 Олександра Євдіна нагородили медаллю “Честь, Мужність, Пам’ять”
15 Лютого16:21 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
14 Лютого17:54 В УкрНДІЦЗ проведено науково-практичний семінар зі співробітниками, відповідальними за облік пожеж і формування масивів карток обліку пожеж у територіальних органах ДСНС України
8 Лютого16:27 Співробітник УкрНДІЦЗ взяв участь у міжвідомчому семінарі щодо проведення робіт з національної стандартизації у сфері судово-експертного забезпечення
4 Лютого10:42 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцера
31 Січня11:55 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
22 Січня15:16 22 січня – День Соборності України
22 Січня12:50 Представлено нову версію програмного забезпечення з обліку пожеж
16 Січня16:24 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
Останні новини