ГоловнаОстанні новини19 Травня, 2015р.
 Версія для друку

На пожежно-випробувальному полігоні Інституту відбулася демонстрація канадського та німецького піротехнічного обладнання

Опубліковано: 19.05.2015, 19:39

    19 травня на пожежно-випробувальному полігоні Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту відбулася демонстрація продукції канадської компанії MREL для знешкодження вибухонебезпечних предметів різного призначення та німецького обладнання для пошуку вибухових пристроїв.

     У заході взяли участь представники Науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Інституту спеціальної техніки та судової експертизи Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства оборони України, Апарату Ради національної безпеки і оборони України, а також представники піротехнічних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та науковці Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.

     «Підвищення рівня забезпечення надійного захисту громадян, суспільства і держави від терористичних загроз та їх наслідків, безпечного виявлення та знешкодження об’єктів вибухонебезпечного характеру останнім часом набуло особливої актуальності. До вирішення питання вилучення боєприпасів часів Другої світової війни додалася значна кількість сучасних вибухонебезпечних предметів», – зазначив начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту генерал-майор служби цивільного захисту Віталій Кропивницький у своєму вступному слові, на початку заходу.

     Під час заходу присутні мали можливість ознайомитися з новинками для виявлення, знешкодження вибухонебезпечних об’єктів різної природи, застосування спеціальної техніки проникнення.

     Так, спочатку відбулася наочна демонстрація дії комплексу для знешкодження підозрілих об’єктів і саморобних вибухових пристроїв, а також тактичних руйнівників направленої дії різних видів.

     Потім учасникам заходу були продемонстровані у дії зразки міно- і металошукачів різного радіусу пошуку та принципу дії.

     Крім того, в ході заходу до уваги присутніх були представлені передові наукові розробки Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту. Віталій Кропивницький розповів про створення нових технологій для очищення поверхні води і ґрунту від нафтопродуктів на основі вуглецевих сорбентів – терморозширеного графіту (ТРГ) та про створену інститутом установку для його продукування, аналога якої немає у світі. Він показав дію ТРГ виливши нафту у ємкість з водою. А також Віталій Станіславович розповів про ще один винахід вчених інституту, так званий негорючий пінопласт (новий тип утеплювача, що не підтримує горіння і не виділяє токсичних речовин та має широкий спектр застосування). Всі присутні мали змогу практично переконатися у його вогнетривких властивостях та побачити відмінність від звичайного пінопласту.


   
Останні новини
15 Березня20:23 Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист
14 Березня14:46 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
7 Березня16:50 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталія Кропивницького з нагоди Міжнародного жіночого дня!
7 Березня15:41 Зі святом весни, краси та любові!
28 Лютого11:22 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
18 Лютого17:43 Анатолію Фоміну було вручено медаль “Честь, Мужність, Пам’ять”
18 Лютого10:59 Олександра Євдіна нагородили медаллю “Честь, Мужність, Пам’ять”
15 Лютого16:21 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
14 Лютого17:54 В УкрНДІЦЗ проведено науково-практичний семінар зі співробітниками, відповідальними за облік пожеж і формування масивів карток обліку пожеж у територіальних органах ДСНС України
8 Лютого16:27 Співробітник УкрНДІЦЗ взяв участь у міжвідомчому семінарі щодо проведення робіт з національної стандартизації у сфері судово-експертного забезпечення
4 Лютого10:42 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцера
31 Січня11:55 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
22 Січня15:16 22 січня – День Соборності України
22 Січня12:50 Представлено нову версію програмного забезпечення з обліку пожеж
16 Січня16:24 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
Останні новини