ГоловнаОстанні новини9 Квітня, 2015р.
 Версія для друку

ДСНС України посилює співпрацю з ЄС в сфері управління ризиками катастроф

Опубліковано: 09.04.2015, 17:40

      З грудня 2014 року Європейський Союз розпочав Другу фазу Програми щодо запобігання, підготовки і реагування на стихійні та антропогенні лиха в країнах Східного Партнерства (PPRD East 2). Головним бенефіціаром цієї програми в Україні є Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

     8 квітня в Києві відбулось Перше засідання національної консультативної групи Програми Європейського Союзу за участі представників структурних підрозділів Європейської Комісії, ДСНС України, інших органів влади та наукових установ у сфері цивільного захисту, під час якого учасники узгодили план роботи в рамках другої фази реалізації Програми.

     На початку зустрічі перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко нагадав про досягнення та основні здобутки в рамках Східного Партнерства, зокрема під часреалізації завдань Першої фази Програми.

     «Я щиро дякую нашим європейським партнерам за плідну співпрацю. Під час нашої попередньої зустрічі було розглянуто ряд важливих питань стосовно управління ризиками катастроф. Зокрема, поглиблено ознайомилися з законодавством Євросоюзу стосовно Механізму цивільного захисту ЄС та Директив ЄС в галузі цивільного захисту, разом з колегами-учасниками Програми поділилися безцінним досвідом щодо запобігання надзвичайним ситуаціям. Результатом нашої співпраці стала розробка Електронного регіонального атласу ризиків, практичну цінність якого неможливо переоцінити. Мені надзвичайно приємно відзначити, що Україна продовжує впевнено рухатися в напрямку інтеграції з Європейським Союзом, що підтверджується підписанням у 2014 році політичної та економічної частин Угоди про асоціацію з ЄС. ДСНС України наближається до асоційованого партнерства в рамках Механізму цивільного захисту Європейського Союзу», - зауважив Анатолій Бойко.    

     Менеджер Проекту PPRD East 2 Жан-Франсуа Море, вітаючи учасників засідання, дав високу оцінку українському досвіду запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, діям рятувальників.

     На черговому засіданні учасники проаналізували актуальне законодавство ЄС та найкращий досвід в управлінні ризиками катастроф. Зокрема, партнери детально розглянули законодавчі акти, що регулюють діяльність щодо попередження, оперативного реагування та ліквідації наслідків повеней.

     Також було обговорено план продовження розробок та практичного використання Електронного атласу регіональних ризиків, створення якого є одним з основних напрямків програми. Атлас буде функціонувати не тільки як портал, де користувачі можуть знайти карти ризику, він також може забезпечити можливість виконання аналізу та звітності.

     Крім того, партнери проаналізували аспекти просвітницької діяльності серед населення, основні принципи та проблеми взаємодії із засобами масової інформації. Особливу увагу було приділено питанню роботи з волонтерами, які вже стали надійними помічниками рятувальників ДСНС.

     На завершення зустрічі керівник групи експертів з реалізації програми Сергій Анагності зазначив: «Ми підсумували нашу діяльність за минулий рік та сформували план нашої подальшої співпраці, розробили рекомендації щодо покращення законодавчої бази у сфері цивільного захисту країн Східного Партнерства та, зокрема, України задля підвищення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру. Адже наше головне завдання - зберегти спокій та життя мирного населення».

 

Прес-служба

ДСНС України


   
Останні новини
15 Березня20:23 Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист
14 Березня14:46 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
7 Березня16:50 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталія Кропивницького з нагоди Міжнародного жіночого дня!
7 Березня15:41 Зі святом весни, краси та любові!
28 Лютого11:22 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
18 Лютого17:43 Анатолію Фоміну було вручено медаль “Честь, Мужність, Пам’ять”
18 Лютого10:59 Олександра Євдіна нагородили медаллю “Честь, Мужність, Пам’ять”
15 Лютого16:21 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
14 Лютого17:54 В УкрНДІЦЗ проведено науково-практичний семінар зі співробітниками, відповідальними за облік пожеж і формування масивів карток обліку пожеж у територіальних органах ДСНС України
8 Лютого16:27 Співробітник УкрНДІЦЗ взяв участь у міжвідомчому семінарі щодо проведення робіт з національної стандартизації у сфері судово-експертного забезпечення
4 Лютого10:42 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцера
31 Січня11:55 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
22 Січня15:16 22 січня – День Соборності України
22 Січня12:50 Представлено нову версію програмного забезпечення з обліку пожеж
16 Січня16:24 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
Останні новини