ГоловнаОстанні новини25 Березня, 2015р.
 Версія для друку

В УкрНДІЦЗ відбулась перша робоча зустріч представників ДСНС України з командою експертів цивільного захисту Європейського Союзу

Опубліковано: 25.03.2015, 20:45

      25 березня в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту відбулась перша робоча зустріч представників Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій з командою експертів цивільного захисту Європейського Союзу (ЄС) з питань управління у надзвичайних ситуаціях. У заході від ЄС взяли участь експерти з Франції, Фінляндії, Греції, Латвії, Королівства Бельгії, на чолі з офіцером зв’язку відділу реагування на надзвичайні ситуації Генерального Директорату Європейської комісії гуманітарної допомоги та цивільного захисту Едмундсом Акітісом. ДСНС України представляли заступник директора Департаменту - начальник управління техногенної безпеки та цивільного захисту Департаменту державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Тарас Поліщук і фахівці Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту – начальник інституту Віталій Кропивницький, перший заступник начальника Олександр Євдін, заступник начальника центру-начальник відділу розвитку цивільного захисту НДЦ цивільного захисту Віктор Гречанінов, начальник відділу моделювання надзвичайних ситуацій НДЦ інноваційних технологій Сергій Чумаченко.

     Начальник закладу Віталій Кропивницький привітав гостей та розповів про напрями діяльності УкрНДІЦЗ, його основні завдання і досягнення науковців інституту на сьогоднішній день.

     “За два роки, які я очолюю інститут, сказав Віталій Станіславович, - вдалося кардинально змінити роботу. Ми співпрацюємо з усіма науково-дослідними підприємствами і організаціями, які займаються питаннями безпеки, за нашої ініціативи вдалося об’єднати всі технічні комітети України, цього напряму. Інститут разом з Інноваційною палатою України засновником створення науково-технічного парку, куди вже сьогодні прагнуть вступити 28 інститутів і підприємств. Активно співпрацюємо з відповідним Департаментом Євросоюзу”. “У наш час, зазначив В.С. Кропивницький, - небезпеки для однієї країни не буває. Як правило, чи то стихія, чи техногенна катастрофа, є бідою багатьох країн. Тому і долати надзвичайні ситуації, а ще краще прогнозувати і попереджувати їх, переконаний, потрібно спільними зусиллями, обмінюючись досвідом і науковими досягненнями у цій сфері”.

     Начальник УкрНДІЦЗ розповів гостям про нові розробки, такі як:

-        універсальний рятувальний засіб;

-        зразок захисного одягу рятувальника;

-        прилад для контролю температури підкостюмного простору захисного одягу пожежника;

-        вогнестійкий розчин для обробки дерев’яних конструкцій;

-        засіб рятування з висотних будівель і споруд;

-        дослідний зразок апаратури для моніторингу в зоні надзвичайної ситуації або надзвичайної події;

-        пожежно-рятувальний катер UMC-1000.

     Також Віталій Кропивницький розповів про створення нових технологій для очищення поверхні води і ґрунту від нафтопродуктів на основі вуглецевих сорбентів - терморозширеного графіту (ТРГ) та про створену інститутом установку для його продукування, аналога якої немає у світі. Він продемонстрував дію ТРГ виливши нафту у ємкість з водою.

     Віталій Станіславович розповів про ще один винахід вчених інституту, так званий негорючий пінопласт - новий тип утеплювача, що не підтримує горіння і не виділяє токсичних речовин. Розповів про широкий спектр його застосування.

     Учасники заходу обговорили єдиний робочий процес, план дій і очікувані результати місії від зацікавлених сторін, які беруть участь в роботі експертної місії.

     Також начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Кропивницький В.С., виступаючи перед присутніми, висловив готовність інституту до співпраці з європейськими науковими закладами, які працюють в системі безпеки. Він підняв питання стандартизації, технічного нагляду та запропонував на базі нашого інституту створити лабораторію європейського рівня з оцінки відповідності.


   
Останні новини
15 Березня20:23 Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист
14 Березня14:46 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
7 Березня16:50 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталія Кропивницького з нагоди Міжнародного жіночого дня!
7 Березня15:41 Зі святом весни, краси та любові!
28 Лютого11:22 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
18 Лютого17:43 Анатолію Фоміну було вручено медаль “Честь, Мужність, Пам’ять”
18 Лютого10:59 Олександра Євдіна нагородили медаллю “Честь, Мужність, Пам’ять”
15 Лютого16:21 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
14 Лютого17:54 В УкрНДІЦЗ проведено науково-практичний семінар зі співробітниками, відповідальними за облік пожеж і формування масивів карток обліку пожеж у територіальних органах ДСНС України
8 Лютого16:27 Співробітник УкрНДІЦЗ взяв участь у міжвідомчому семінарі щодо проведення робіт з національної стандартизації у сфері судово-експертного забезпечення
4 Лютого10:42 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцера
31 Січня11:55 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
22 Січня15:16 22 січня – День Соборності України
22 Січня12:50 Представлено нову версію програмного забезпечення з обліку пожеж
16 Січня16:24 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
Останні новини