ГоловнаОстанні новини23 Березня, 2015р.
 Версія для друку

До Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту завітали гості з інших країн

Опубліковано: 23.03.2015, 19:59

      23 березня до Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту з метою налагодження двосторонньої співпраці у сфері цивільного захисту завітали заступник міністра з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь Геннадій Ласута, голова рятувальної служби міністерства територіального управління та з надзвичайних ситуацій Республіки Вірменія Сергій Азарян та заступник директора Агентства з управління надзвичайними ситуаціями міністерства внутрішніх справ Грузії Леван Біглішвілі.

     Начальник закладу Віталій Кропивницький привітав гостей та розповів про напрями діяльності УкрНДІЦЗ, його основні завдання і досягнення науковців інституту на сьогоднішній день.

     “За два роки, які я очолюю інститут, сказав Віталій Станіславович, - вдалося кардинально змінити роботу. Ми співпрацюємо з усіма науково-дослідними підприємствами і організаціями, які займаються питаннями безпеки, за нашої ініціативи вдалося об’єднати всі технічні комітети України, цього напряму. Інститут разом з Інноваційною палатою України засновником створення науково-технічного парку, куди вже сьогодні прагнуть вступити 28 інститутів і підприємств. Активно співпрацюємо з відповідним Департаментом Євросоюзу”. “У наш час, зазначив В.С. Кропивницький, - небезпеки для однієї країни не буває. Як правило, чи то стихія, чи техногенна катастрофа, є бідою багатьох країн. Яскравим прикладом слугує Чорнобильська трагедія. Як тепер вже відомо, радіоактивна хмара тоді кілька разів облетіла нашу планету. Тому і долати надзвичайні ситуації, а ще краще прогнозувати і попереджувати їх, переконаний, потрібно спільними зусиллями, обмінюючись досвідом і науковими досягненнями у цій сфері”.

     Начальник УкрНДІЦЗ розповів гостям про нові розробки, такі як:

-        універсальний рятувальний засіб;

-        зразок захисного одягу рятувальника;

-        прилад для контролю температури підкостюмного простору захисного одягу пожежника;

-        вогнестійкий розчин для обробки дерев’яних конструкцій;

-        засіб рятування з висотних будівель і споруд;

-        дослідний зразок апаратури для моніторингу в зоні надзвичайної ситуації або надзвичайної події;

-        пожежно-рятувальний катер UMC-1000.

     Також Віталій Кропивницький розповів про створення нових технологій для очищення поверхні води і ґрунту від нафтопродуктів на основі вуглецевих сорбентів - терморозширеного графіту (ТРГ) та про створену інститутом установку для його продукування, аналога якої немає у світі. Він продемонстрував дію ТРГ виливши нафту у ємкість з водою.

     Віталій Станіславович розповів про ще один винахід вчених інституту, так званий негорючий пінопласт - новий тип утеплювача, що не підтримує горіння і не виділяє токсичних речовин. Розповів про широкий спектр його застосування.

     Гості та начальник Інституту висловили сподівання на плідну довгострокову співпрацю.


   
Останні новини
15 Березня20:23 Безпека в сучасних закладах освіти: психологічна підтримка та захист
14 Березня14:46 В УкрНДІЦЗ відбувся науково-практичний семінар
7 Березня16:50 Привітання начальника Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту Віталія Кропивницького з нагоди Міжнародного жіночого дня!
7 Березня15:41 Зі святом весни, краси та любові!
28 Лютого11:22 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
18 Лютого17:43 Анатолію Фоміну було вручено медаль “Честь, Мужність, Пам’ять”
18 Лютого10:59 Олександра Євдіна нагородили медаллю “Честь, Мужність, Пам’ять”
15 Лютого16:21 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
14 Лютого17:54 В УкрНДІЦЗ проведено науково-практичний семінар зі співробітниками, відповідальними за облік пожеж і формування масивів карток обліку пожеж у територіальних органах ДСНС України
8 Лютого16:27 Співробітник УкрНДІЦЗ взяв участь у міжвідомчому семінарі щодо проведення робіт з національної стандартизації у сфері судово-експертного забезпечення
4 Лютого10:42 Український науково-дослідний інститут цивільного захисту вітав офіцера
31 Січня11:55 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
22 Січня15:16 22 січня – День Соборності України
22 Січня12:50 Представлено нову версію програмного забезпечення з обліку пожеж
16 Січня16:24 Науково-технічна рада УкрНДІЦЗ розпочала свою роботу
Останні новини