ГоловнаПро УкрНДІЦЗІсторія становлення
 Версія для друку

Історія становлення УкрНДІЦЗ

 

У січні 1977 року згідно з рішенням Державного комітету Ради Міністрів СРСР з науки та техніки від 16.04.1976 № 8-7/179, наказом Міністра внутрішніх справ СРСР від 04.01.1977  № 10 на базі пожежно-технічної станції УПО УВС м.Києва створено Спеціальну науково-дослідну лабораторію (СНДЛ) Всесоюзного науково-дослідного інституту протипожежної оборони (ВНДІПО) МВС СРСР в м.Києві з розроблення та застосування вогнегасник порошків.

 

 

 

Наказом Міністра внутрішніх справ СРСР від 10.05.1982 № 0018 СНДЛ ВНДІПО МВС СРСР в м.Києві перетворено у Київський філіал (КФ) ВНДІПО МВС СРСР.
Основна науково-технічна діяльність Київської філії була спрямована на задоволення потреб усього колишнього СРСР у засобах порошкового пожежогасіння за такими основними напрямами:

 

 

Після отримання Україною незалежності, з метою проведення та координації науково-дослідних, дослідно-конструкторських і випробувальних робіт у комплексі питань, пов'язаних з пожежною безпекою держави, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 березня 1992 року №175-р., наказом Міністра внутрішніх справ України від 30 червня 1992 р. №384 на базі Київського філіалу, спеціальної науково-дослідної лабораторії в м. Сєвєродонецьку Луганської області, спеціальних відділів у м. Енергодарі Запорізької області та  м. Харкові колишнього Всесоюзного науково-дослідного інституту протипожежної оборони МВС СРСР створено Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки (УкрНДІПБ) МВС України.

 

 

 

На виконання Указу Президента України від 27 січня 2003 року № 47/2003, з метою вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, об’єднання сил і засобів для ліквідації пожеж, аварій та катастроф, УкрНДІПБ виведено зі складу Міністерства внутрішніх справ України та передано у підпорядкування Міністерству України  з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

 

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1252 «Про реорганізацію науково-дослідних установ МНС», шляхом злиття двох науково-дослідних установ: Всеукраїнського науково-дослідного інституту цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та Українського науково- дослідного інституту пожежної безпеки було утворено Український науково-дослідний інститут цивільного захисту (УкрНДІЦЗ).

 

 

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 року № 175-р «Про віднесення об’єктів державної власності до сфери управління Державної служби з надзвичайних ситуацій» Український науково-дослідний інститут цивільного захисту віднесено до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
    Твіт