The Ukrainian Civil Protection Research Institute (UkrCPRI)

 HomeDevelopments of UkrCPRIMarch 27, 2017
 Print Version

УНІВЕРСАЛЬНИЙ НАДУВНИЙ РЯТУВАЛЬНИЙ ЗАСІБ

Published: 27.03.2017, 16:41
Останнім часом працівники пожежно-рятувальних підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту України відчувають необхідність у спеціальних засобах для порятунку людей на воді. Отже, постало нагальне питання щодо розробки та забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів таким засобом.
З цією метою фахівцям Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту було доручено виконати дослідно-конструкторську роботу “Науково обґрунтувати технічні вимоги до рятувального засобу на водних об’єктах та розробити його дослідний зразок “Рятувальний засіб – водні об’єкти”.
На сьогодні відсутні єдині підходи до конструктивних особливостей засобів рятування на воді. Науковці УкрНДІЦЗ насамперед визначили, що спеціальний засіб для порятунку людей на воді повинен бути:
- універсальним та багатофункціональним;
- простим у використанні;
- економічно ефективним (не потребував додаткових витрат на обслуговування);
- мобільним (міг перевозитися на пожежно-рятувальних автомобілях у складеному або готовому до використання вигляді).
Результатом роботи науковців інституту став “Універсальний надувний рятувальний засіб” (патент № 95817).
Матеріали, з яких він виготовлений, забезпечують високий рівень безпеки від травмування постраждалого та рятувальників під час його експлуатації.
Верхня частина платформи шорстка, обладнана ременями безпеки для фіксації потерпілого (у непритомному стані або неспроможного самостійно рухатися) під час транспортування його до місця надання невідкладної медичної допомоги. Також рятувальний засіб забезпечує можливість потерпілим, що можуть рухатися, врятуватися самостійно: він обладнаний леєрами, ручками на краях частин балонів, що виступають,  та поручнями,  розміщеними на платформі, за які потерпілий може втриматися сам.
Універсальність рятувального засобу реалізується через його відносно малу вагу та конструктивно вдале розміщення елементів. Це дозволяє використовувати його  на суші як ноші та на льоду як сани. Також можливе використання виробу одним рятувальником: нижня носова частина засобу може ковзати поверхнею льоду за системою важеля, що зменшує площу навантаження, –  і зусиль одного рятувальника вистачить для переміщення засобу з людиною на борту.
Засіб виконаний за конструкцією “катамаран”, що забезпечує його високу плавучість та вантажопідйомність і дозволяє транспортувати плавзасіб у готовому до використання стані на даху аварійно-рятувального автомобіля.
Універсальний надувний рятувальний засіб комплектується веслами, ременями для фіксації постраждалого, мотузкою та рятувальним кінцем “Олександрова”.
Основні технічні характеристики рятувального
засобу на водних об’єктах:

таблица.jpg

20170216_132728.jpgвид РЗ.jpg

 

 

20170216_132703.jpg

20170216_132750.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Developments of UkrCPRI
2 February11:06 СПОВІЛЬНЮВАЧ ГОРІННЯ СГ-1
1 February15:12 СТВОЛ ПОЖЕЖНИЙ РУЧНИЙ ПРОБИВНИЙ УНІВЕРСАЛЬНИЙ “ГАРПУН-1”
27 March16:41 УНІВЕРСАЛЬНИЙ НАДУВНИЙ РЯТУВАЛЬНИЙ ЗАСІБ
Developments of UkrCPRI