ГоловнаОстанні новини30 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Представник УкрНДІЦЗ взяв участь у семінарі Головного слідчого управління Нацполіції з обговорення проблемних питань, що виникають під час дослідження пожеж

Опубліковано: 30.03.2018, 16:49
30 березня  в Києві на базі Навчально-наукового інституту № 2 Національної академії внутрішніх справ відбувся організований Головним слідчим управлінням Національної поліції України науково-практичний семінар “Особливості огляду місця події (пожежі) та проведення пожежно-технічної експертизи”.
У семінарі взяли участь представники від Департаменту аналітичної роботи та організації управління, Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України, Експертної служби МВС України, Вибухотехнічної служби Нацполіції України, Головного слідчого управління Нацполіції України, Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту України, Національної академії внутрішніх справ, Національної академії прокуратури України, Військової прокуратури Центрального регіону України, а також слідчі слідчих підрозділів Головних управлінь у місті Києві, областях, Автономній Республіці Крим і місті Севастополі та керівники дослідно-випробувальних лабораторій Головних управлінь (Управлінь) ДСНС України в областях і місті Києві. Від Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту взяв участь у семінарі начальник відділу досліджень і статистики пожеж науково-дослідного центру технічного регулювання Руслан Климась.
Із вітальним словом до учасників семінару звернулися: проректор Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Чернявський Сергій Сергійович; заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Довгунь Степан Зіновійович; головний спеціаліст відділу моніторингу регіональних проблем управління моніторингу галузевих та регіональних проблем Департаменту аналітичної роботи та організації управління Міністерства внутрішніх справ України Пасенченко Яків Миколайович; головний інспектор відділу планування управління планування, інформаційно-аналітичної роботи та моніторингу Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям Державної служби України з надзвичайних ситуацій Шрамко Леонід Анатолійович; начальник відділу пожежотехнічних досліджень вибухотехнічної лабораторії Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Остапов Сергій Володимирович.
Модератор та основний організатор семінару, старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Лущай Наталія Юріївна наголосила, що під час проведення даного заходу передбачається обговорити проблемні питання, що виникають на місці пожежі, залучення спеціалістів до проведення пожежно-технічних експертиз і додаткових оглядів місця події, за участі слідчих, які спеціалізуються на розслідуванні злочинів, пов’язаних із пожежами, та спеціалістів дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС України.
У своєму виступі “Можливості дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС України щодо дослідження пожеж і встановлення причин їх виникнення” начальник відділу досліджень і статистики пожеж УкрНДІЦЗ Климась Руслан Володимирович відзначив, що ідея проведення такого семінару виникла під час проведення минулорічного круглого столу “Дослідження пожеж. Сучасний стан та перспективи розвитку”, а основною метою його проведення є налагодження належної взаємодії між слідчими, що працюють у регіонах України та керівниками дослідно-випробувальних лабораторій територіальних органів ДСНС України у питаннях спільного дослідження пожеж і встановлення причин їх виникнення. Також Климась Р.В. наголосив на основних проблемних питаннях, що постійно супроводжують діяльність лабораторій, це: налагодження належної взаємодії на місцевому рівні щодо відпрацювання практичних прийомів роботи на місцях пожеж; відсутність централізованого матеріально-технічного забезпечення лабораторій необхідним обладнанням для дослідження пожеж; обмежені терміни й умови для проведення необхідних досліджень, що унеможливлює підготовку якісного й обґрунтованого висновку щодо причини пожежі; необхідність підвищення рівня кваліфікації спеціалістів, які залучаються до дослідження пожеж, ще на етапі набуття первинних знань під час навчання у вищих навчальних закладах системи ДСНС України.
Загалом, під час науково-практичного семінару слово мали близько 20 учасників. Програма семінару поєднала теоретичну та практичну складові, що полягали в активному обговоренні актуальних проблем проведення огляду місця події (пожежі). Увага близько 100 присутніх, у першу чергу, була сфокусована на особливостях збирання доказової інформації, визначення способів вчинення та приховування пожеж, а також процесуальному статусі спеціалістів й експертів, як учасників процесу, пов’язаного із наданням допомоги слідчому під час вивчення обставин і умов виникнення пожеж і встановлення їх причин.
Після обговорення й активних дискусій учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів сприяє налагодженню співпраці та вироблення єдиного підходу до розв’язання проблемних питань, що виникають під час проведення огляду місць виникнення пожеж та призначення пожежно-технічних експертиз.
Як представники практичних підрозділів, так і науковці, переконані, що результати даного семінару знайдуть своє відображення у практичних рекомендаціях і пропозиціях, направлених на подальше вдосконалення спільної роботи між слідчими Національної поліції України, експертними підрозділами МВС України та підрозділами ДСНС України під час дослідження пожеж і встановлення причин їх виникнення.

30_03_18_12.jpg30_03_18_11.jpg

 

30_03_18_09.png30_03_18_15.jpg


   
Останні новини
10 Грудня10:25 Перші погони офіцера
6 Грудня16:31 Оновлено Положення про організацію наукової і науково-технічної діяльності в УкрНДІЦЗ
3 Грудня13:53 3 грудня 2018 р. у віці 75 років пішов з життя полковник внутрішньої служби у відставці Присяжнюк Леонід Антонович
29 Листопада15:27 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
28 Листопада14:18 В УкрНДІЦЗ було проведено збір рядового та начальницького складу служби цивільного захисту за сигналом “Збір"
27 Листопада12:08 Унікальне видання, аналогів якому немає в Україні, “Вогнеборці. Історія пожежництва на теренах сучасної України”
16 Листопада14:16 В УкрНДІЦЗ відбувся розширений науково-практичний семінар
15 Листопада12:25 Колектив УкрНДІЦЗ сумує та висловлює глибокі співчуття рідним і близьким з приводу передчасної смерті Дмитровського Сергія Юрійовича
12 Листопада10:54 Представник УкрНДІЦЗ взяв участь в осінньому засіданні Секції судової пожежно-технічної експертизи
7 Листопада20:21 Відбулася науково-технічна конференція “Стандартизація, оцінка відповідності та ринковий нагляд в електротехніці. Проблеми системи державних закупівель та їх вирішення. Євроінтеграційні зрушення”
6 Листопада19:55 6 листопада 2018 р. у віці 49 років пішов із життя підполковник служби цивільного захисту Шеверєв Євген Юрійович
6 Листопада15:56 Стенд УкрНДІЦЗ розпочав роботу на Міжнародній спеціалізованій виставці “ELECTRO INSTALL-2018”
2 Листопада16:03 В УкрНДІЦЗ відбулося стажування співробітники ДВЛ
1 Листопада11:48 Отримано свідоцтво про державну реєстрацію наукового видання “Науковий вісник: державне управління”
25 Жовтня15:15 В УкрНДІЦЗ відбулося чергове засідання науково-технічної ради Інституту
Останні новини